Przedstawienie promujące zdrowy styl życia

W poniedziałek 29 lutego w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przez cały dzień najmłodsi mogli oglądać przedstawienie pt.: „Violetta i jej ząb”, przygotowane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W związku z akcją oddział był zamknięty dla czytelników.

Specjalnie na tę okazję zaproszone zostały klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach – kl. Ia, Ib, Id oraz If. Całość przygotowały i przeprowadziły uczennice Gimnazjum nr 2 w Chojnicach: Adrianna Szczempek, Karolina Dzięcielska, Sara Glock, Wiktoria Wałdoch, Magdalena Chechła oraz Agnieszka Cieślik. Przedstawienie „Violetta i jej ząb” odbywało się na zasadzie tzw. „czarnego teatru”. Gimnazjalistki przygotowały wcześniej plansze przy pomocy kredek i pisaków UV, które po włożeniu do specjalnie zbudowanej drewnianej skrzynki świecą pod wpływem lamp UV.

Uczennice Gimnazjum nr 2 najpierw odgrywały przedstawienie, a następnie prowadziły zabawy dla pierwszoklasistów. Miały przygotowane zagadki o tematyce warzywno-owocowej, dzieci mogły też spróbować swoich sił w konkursie odgadywania smaków. W tej zabawie chętni uczniowie mieli zawiązywane oczy i po smaku musieli zgadnąć, jaki owoc lub warzywo właśnie jedzą. Następnie trzeba było ułożyć puzzle, które były tak naprawdę piramidą aktywności fizycznej i piramidą zdrowego żywienia. Na zakończenie grupy rysowały swoje ulubione owoce lub warzywa i pozowały do wspólnego zdjęcia.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu życia ma na celu wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia. Więcej o akcji