Spotkanie z książkami podczas Dnia Dziecka

W sobotę 1 czerwca 2019 r. na Starym Rynku w Chojnicach odbędzie się V Wielki Dzień Dziecka. W ramach imprezy czynne będzie także stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Bibliotekarki z Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci w godz. 10.00-13.00 zapraszać będą maluchy na spotkanie z książkami.

W programie:
• godz. 10.30 – „Z książką na start” – prezentacja programu zainicjowanego przez Fundację Metropolia Dzieci, skierowanego do dzieci w wieku 0-6 lat i ich rodziców, a także wspólne czytanie książki pt. „O dzieciach, które kochają książki” i kolorowanie;
• godz. 11.30 – prezentacja teatru kamishibai i książki pt. „Groszki” oraz kolorowanka do tekstu;
• godz. 12.00 – wspólne czytanie książki z serii Świnka Peppa oraz kolorowanka;
• godz. 12.30 – rysowanie mola książkowego według przygotowanego wzoru.
Bibliotekarki zachęcają małych czytelników do odwiedzania bibliotecznego stoiska także poza tymi godzinami oraz do wspólnej zabawy.