XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza rozstrzygnięty

Rozstrzygnięcie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach w ramach Chojnickiej Nocy Poetów, odbyło się 6 sierpnia 2011 roku podczas XVII edycji tej imprezy. Uroczystość odbyła się na początku Chojnickiej Nocy Poetów.

Werdykt jury, które obradowało w składzie: Wojciech Kaas – przewodniczący, Łucja Gocek i Paweł Szydeł, odczytał Wojciech Kaas. Gratulacje laureatom składali organizatorzy Nocy – burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach Anna Lipińska i dyrektor Chojnickiego Domu Kultury Halina Gawrońska.

Jury I miejsce przyznało Magdalenie Kamińskiej z Kwidzyna za wiersz pt.: „Miastogłowa”, II miejsce Kazimierzowi Rinkowi z Tucholi za wiersz pt.: „Chłopiec jeziorny”, III miejsce – Piotrowi Zemankowi z Bielska-Białej za wiersz pt.: „Rok 1914” i Eli Galoch z Turku za wiersz wiersz pt.: „Wewnętrzne Kanaan” oraz cztery równorzędne wyróżnienia: Tomaszowi Węcławiakowi z Poznania za wiersz pt. „Na brzegu”, Katarzynie Zychli z Sieniawy Żarskiej za wiersz pt.: „Zataczam coraz mniejsze”, Katarzynie Krenz z Gdańska za wiersz pt.: „Łyżka i ogień”, Cecylii Suszce z Koniakowa za wiersz pt.: „Oczekiwanie”. Nie wszyscy laureaci przyjechali do Chojnic na Noc Poetów. Wyróżnienia odebrali Katarzyna Krenz i Tomasz Węcławiak, a nagrody: Piotr Zemank i Kazimierz Rink.

Laureaci zaprezentowali podczas Nocy Poetów nagrodzone i wyróżnione wiersze. W trakcie imprezy przy stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej można było otrzymać za darmo tomik poetycki „Odblaski Nocy”, wydany przez bibliotekę, w którym opublikowane zostały wiersze laureatów. Znalazły się w nim także inne wiersze dostrzeżone przez jury XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza. Jury przyznało bowiem dodatkowo wyróżnienia w formie publikacji w pokonkursowym tomiku. Otrzymali je: Piotr Prokopiak ze Szczecinka za wiersz „Zatoka dzieci”, Małgorzata Borzeszkowska z Lęborka za wiersz: „Senne mieszanie kolorów”, Bogdan Nowicki ze Świętochłowic za wiersz: „Śmierć wiejskiego stolarza”, Anna Piliszewska z Wieliczki za wiersz: „Fiora czyli Madonna pędzla mistrza Santi”, Bartosz Jan Ludkiewicz z Bydgoszczy za wiersz: „…na niebieskiej łące”, Lesław Wolak z Jeleniej Góry za wiersz: „Morze Marmara”, Edyta Wysocka z Miastka za wiersz : „ Przystanek Alaska”, Hanna Dikta z Piekar Śląskich za wiersz : „ Stop-klatka”, Urszula Kulbacka z Ełku za wiersz: „ Pajac”, Piotr Fałczyński z Ołoboku za wiersz; „Serce”, Jan Baron z Rudy Śląskiej za wiersz: „Czerwone światło, przybrudzony róż”. Tomik „Odblaski Nocy” ukazał się pod redakcją Marii Eichler, a sfinansował go Urząd Miejski w Chojnicach.

Werdykt jury XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza można przeczytać w zakładce konkursy.

Zdjęcia z rozstrzygnięcia XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza: