Zakończył się kurs komputerowy dla seniorów

Grupa seniorów uczestniczących w kursie komputerowym w Mediatece spotkała się we wtorek 23 maja 2017 roku na ostatnich zajęciach.

Kurs rozpoczęło 15 osób w wieku 60+, a ukończyło 14. Otrzymali oni dyplomy ukończenia kursu podstawowej obsługi komputera i korzystania z internetu. Zajęcia były bezpłatne. Było to 11 jednogodzinnych spotkań raz w tygodniu, które prowadziły bibliotekarki Mediateki.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu zajęć. Podkreślili, że nauczyli się posługiwać klawiaturą i wyszukiwać informacje w internecie. Seniorki, które posiadają laptopy, a do tej pory ich nie używały, zapewniły, że będą z nich teraz korzystać, żeby utrwalić zdobytą wiedzę. Pozostali seniorzy zapowiedzieli, że będą odwiedzać Mediatekę i indywidualnie korzystać z pracowni komputerowej. W internecie chcą wyszukiwać potrzebne im informacje, np. sprawdzać połączenia autobusowe czy przeglądać ofertę placówek kulturalnych, w tym Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zamierzają także korzystać z poczty elektronicznej.

Kursanci cieszyli się, że nauczyli się posługiwać katalogiem online biblioteki i sprawdzać, jakie książki mogą sobie wypożyczyć. Niektórzy dodawali, że będą teraz mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami przed wnukami, a może nawet będą wiedzieć więcej od nich.