Zapisz się na Odjazdowego Bibliotekarza

W sobotę 3 lipca 2021 roku o godz. 9.00 po raz ósmy odbędzie się rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Bibliotekarze, miłośnicy książek i rowerów wyruszą spod siedziby MBP w Chojnicach od strony ul. Okrężnej, żeby tym razem przejechać trasę Chojnice – Rytel – Chojnice.

Podczas tegorocznej edycji do pokonania będzie około 40 km. Trasa rajdu: Chojnice – Klawkowo – Krojanty – Kruszka – Młynki – Wieża widokowa – Rytel Nadleśnictwo – Wielki Kanał Brdy – Zapora – Kłodawka – Powałki – Chojnice. Piknik i ognisko odbędą się nad Wielkim Kanałem Brdy w Rytlu. Na rajd obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapisywać się można osobiście w Czytelni MBP lub pod nr. tel. 52 397 28 07 w godz. 11.00-15.00.

Akcja Odjazdowy Bibliotekarz jest organizowana w całej Polsce, a w Chojnicach przygotowują ją Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna. Podobnie jak w latach poprzednich kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego podczas pikniku wybierzemy najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu. Warto przygotować się do tego konkursu, ubierając jak najwięcej pomarańczowych rzeczy. Nie zabraknie także strojenia rowerów odjazdowymi gadżetami na starcie i odjazdowych konkurencji.

Wzięcie udziału w rajdzie jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.

Regulamin rajdu