Złość była tematem kolejnych zajęć biblioterapeutycznych

We wtorek 19 kwietnia w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się kolejne zajęcia biblioterapeutyczne. Tym razem klasa 0b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach dowiedziała się trochę na temat złości.

Bibliotekarka przedyskutowała z dziećmi jak wygląda i zachowuje się osoba złoszcząca się i na tej podstawie wszyscy razem stworzyli definicję słowa złość. Następnie uczniowie wysłuchali krótkiego opowiadania z książki pt. „Twardy orzech do zgryzienia” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Na podstawie zachowania bohaterki historii – małej Julki – uczestnicy dowiedzieli się, co można zrobić, aby osłabić nagromadzoną w sobie wściekłość. Każdy miał też do wykonania zadanie plastyczne – z jednej strony kartki „nagryzdać” złe emocje, a z drugiej narysować coś pięknego.