Spotkanie autorskie z prof. Stefanem Chwinem

Dyskusyjny Klub Książki i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zapraszają na spotkanie autorskie z prof. Stefanem Chwinem, prozaikiem i eseistą, które odbędzie się 9 listopada 2010 roku o godz. 17.00 w Czytelni MBP.

Stefan Chwin urodził się 11 kwietnia 1949 r. w Gdańsku. Jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Filologicznym. Jako naukowiec zajmuje się romantyzmem i romantycznymi inspiracjami w literaturze nowoczesnej, m.in. u Witolda Gombrowicza. Jest krytykiem literackim, historykiem literatury i powieściopisarzem. W swoich powieściach często nawiązuje do myśli Fryderyka Nietzschego. Pisze też powieści fantastyczno-przygodowe dla młodzieży, które ilustruje własnymi grafikami. Wydaje także pod pseudoniem Max Lars. Jest laureatem nagrody im. Andreasa Gryphiusa – jednego z najważniejszych niemieckich wyróżnień literackich.

W 1995 r. ukazała się „Hanemann”, najsłynniejsza powieść Stefana Chwina, przetłumaczona m.in. na język niemiecki i angielski oraz nagrodzona Paszportem Polityki. Książka opowiada o Wolnym Mieście Gdańsk opuszczanym tuż po wojnie przez dotychczasowych niemieckich mieszkańców i zajmowanym przez repatriantów ze Wschodu. Inne tytuły to m.in. „Wspólna kąpiel”, „Złoty pelikan”, „Żona prezydenta”, „Dziennik dla dorosłych”.

Spotkanie autorskie z prof. Stefanem Chwinem odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i ogólnopolskiego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”. Poprowadzi je Kazimierz Jaruszewski. Zapraszamy!