Wizyta przedszkolaków z Nieżychowic

Cztero-, pięcio- i sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach w czwartek 17 maja 2018 roku odwiedziły Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci.

Na początku spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że znajdują się w pomieszczeniu, w którym jest wypożyczalna książek dla dzieci i młodzieży. Maluchy doskonale wiedziały, że w bibliotece wypożycza się książki, a w księgarni się je kupuje. Następnie bibliotekarka poinformowała, co trzeba zrobić, by móc książki wypożyczać do domu. W ten oto sposób mali uczniowie zapoznali się z regulaminem oddziału. Dzieci miały okazję poopowiadać o tym, jak należy dbać o książki w domu. Bardzo dobrze rozpoznawały też bohaterów popularnych opowiadań i powieści dla nich. Następnie zapoznały się z książkami, których nie zabiera się do domu i obejrzały w czytelni egzemplarze popularnonaukowe.
Na zakończenie goście z Nieżychowic mieli dla bibliotekarek nietypowy prezent, a mianowicie zaśpiewali piosenkę o bohaterach popularnych bajek oraz o przyjaźni między dzieckiem a książką.
Wizyta dzieci była także dobrą okazją do poinformowania o programie Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.