Zofia Stanecka poprowadzi w MBP warsztaty dla najmłodszych

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach gościć będzie autorka książek dla dzieci Zofia Stanecka. Poprowadzi ona warsztaty „Basia w bibliotece”. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Warsztaty odbędą się w środę 3 kwietnia 2019 roku o godz. 9.30. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-8 lat. W ich programie m.in. czytanie fragmentów książki, opowieść o tworzeniu książki, wspólne rysowanie wymyślonego bohatera i tworzenie masek. Warsztaty organizowane są w ramach programu Dyskusyjny Klub Książki. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Instytutu Książki.

Pisarka Zofia Stanecka jest autorką wielu publikacji dla dzieci. Jej książki bawią i uczą jednocześnie. Jest autorką opowiadań oraz serii ilustrowanych opowieści o kilkuletniej Basi. Cała seria tych książek zdobyła w roku 2009 tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko”. Dwie spośród jej książek zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: „Świat według dziadka” i „Domino i Muki”.